Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podsumowanie turnieju - SV.CSS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makek

Makek

Świeżak

• Frager
  • 3 postów
10
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 3d 5h 3m 35s

Napisano 10 luty 2021 - 17:28

Cześć, z tej strony Makek - ułamek teamu SV.CSS :)

Charytatywny turniej świąteczny CSS dobiegł już końca. Wczoraj (09.02) razem z Panem Julianem byliśmy osobiście przekazać prezenty zakupione za pieniądze zebrane w zawodach. W związku z tym chciałem w kilku zdaniach (akapitach?) podsumować to, z czym mieliśmy do czynienia. Krótko opowiem na jaki cel przeznaczyliśmy pieniążki, co zakupiliśmy i jak wyglądało przekazanie darów.

1) Sumarycznie w turnieju zebraliśmy 2500zł. Jako gracze SV.CSS zamieszkujemy głównie rejon Małopolski oraz Mazowsza, stąd też postanowiliśmy podzielić pulę nagród na pół i przekazać 1250zł na jeden wybrany cel w okolicy Krakowa oraz 1250zł na drugi cel w rejonie Warszawy (w temacie Domu Dziecka pod Warszawą odsyłam do ecko, szeke oraz ZaMiCa - oni znają szczegóły). Chcieliśmy też przekazać nagrodę osobiście. Zwykłe przelanie pieniędzy na konto wybranej organizacji nas nie przekonywało :)

Ja z Panem Julianem ogarnęliśmy Kraków. Wybraliśmy Rodzinny Dom Dziecka w Krakowie przy ulicy Kopalina 7A. Link do krótkiego opisu placówki poniżej:

https://www.krakowca...php/placowka/12

2) Czego dowiedzieliśmy się o placówce od samej Pani Dyrektor? Jest to Rodzinny Dom Dziecka - funkcjonujący więc na podobnej zasadzie jak rodzina zastępcza. Placówkę prowadzi małżeństwo, które pod swoją opieką może mieć maksymalnie 8 dzieci. Trafiają tutaj z reguły dzieci, których rodzice utracili prawa rodzicielskie. Właśnie wczoraj pod ich skrzydła trafiło ósme dziecko - chłopczyk, w wieku wczesnej szkoły podstawowej. Pozostałe dzieci (na chwilę obecną) to: dwójka 5-latków, trójka 8-latków oraz dwoje wczesnych nastolatków. Jest też wielki owczarek niemiecki, bardzo lubiący ludzi i dzieci.

Zarządzanie taką placówkę nie jest oczywiście proste i nie chodzi tutaj tylko o opiekę nad dziećmi. Pani Dyrektor to główna osoba zajmująca się formalnościami i papierologią. Jest tego mnóstwo - bywa, że większość dnia spędza ona za biurkiem, wypełniając sterty dokumentów. Jej mąż zdaje się robić wszystko inne, ale - co mnie osobiście mocno zaskoczyło - jest on pozbawiony całego prawego przedramienia. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wykonuje ogrom obowiązków, z jakimi z pewnością codziennie muszą się mierzyć, mając do dyspozycji tak naprawdę jedną w pełni sprawną rękę.

Finansowo jakoś sobie radzą - Dom jest finansowany z Gminy Kraków. Jeszcze nie zdarzyło im się zamknąć miesiąca na minusie, zawsze jakoś musi starczyć :) Aczkolwiek wiadomo, że większe placówki, większe Domy Dziecka, są nieco lepiej finansowane.

Do pomocy mają jedną sprzątaczkę/gospodynię i to tyle. W domu są tak naprawdę cztery kondygnacje - piwnica, dwa piętra oraz użytkowe poddasze. Plus oczywiście spore podwórko, które w lato trzeba podkosić, a w zimę odśnieżyć. Rezultat - oprócz papierkowej roboty, opieki nad dziećmi, gotowania - dochodzi jeszcze ogrom sprzątania. 

Z takimi codziennymi sprawami mierzą się Ci Państwo w tym Rodzinnym Domu Dziecka. Pracy jest mnóstwo, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Jak sami powiedzieli - żyją bez planu, z dnia na dzień, bo inaczej się nie da. Przykład: planowali niedawno wspólny wyjazd na narty. 3 godziny po kupnie nart dla wszystkich w domu, rząd ogłosił zamknięcie stoków :) Państwo prowadzą Dom dopiero 5 rok, dlatego sporo jeszcze się uczą, ale widać było u nich mnóstwo zaangażowania, pasji i chęci bezkompromisowego niesienia pomocy. Czyli coś, czego każdy z nas mógłby się od nich uczyć.

3) Po konsultacji z Panią Dyrektor zdecydowaliśmy, że najrozsądniej będzie przeznaczyć pieniądze właśnie na sprzęt AGD do sprzątania ich wielkiego domu. Metraż nie jest mały, odkurzać muszą praktycznie codziennie (choćby po psie) i z tego co się dowiedziałem to średnio raz na rok wymieniają odkurzacz, które psują im się na potęgę. Stąd też kupiliśmy im odkurzacz bezprzewodowy, stojący od Boscha. Ceny tego typu sprzętów zaczynają się od około 400zł, ale z uwagi na to jak z reguły felerny sprzęt mają Ci Państwo, postanowiliśmy wybrać coś nieco droższego, oby też porządniejszego.

Pozostałą kwotę przeznaczyliśmy na żelazko. Śmialiśmy się razem z nimi, że mogłoby prasować samo, po Bluetooth (przecież kto lubi prasować?) - tak kolorowo niestety nie ma, ale mimo wszystko, oby posłużyło im jak najdłużej :)

Poniżej linki do zakupionych w Media Expert sprzętów:

https://www.mediaexp...ac96a6624ed35f3

https://www.mediaexp...2474e217ade0e76

Mi osobiście jest trochę szkoda samych dzieci, że niczego im nie daliśmy. Nie chciałem jednak dawać słodyczy (sam raczej staram się ograniczać cukier mojemu pierworodnemu), a zabawek i ubrań podobno mają pod dostatkiem. Mam więc nadzieję, że nawet Ci najważniejsi i najmłodsi odczują korzyści z tego sprzętu, który zakupiliśmy.

4) Na sam koniec - Pani Dyrektor oraz pozostałe osoby z tego Domu Dziecka na każdym kroku podkreślały, żeby gorąco, z całego serca, podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. Być może kwota nie jest tutaj oszałamiająca, ale to nie o nią tutaj chodziło. Sam gest liczy się najbardziej i za niego sam również chciałbym podziękować wszystkim - admini, komentatorzy, gracze oraz wszyscy, którzy wsparli zbiórkę choćby najmniejszą kwotą. Jesteśmy wielcy!

I co najfajniejsze - wydaje się, że nikt na tej akcji nie stracił, wręcz powiedziałbym że wszyscy tutaj wygrali. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejny tego typu turniej, raz jeszcze PODZIĘKOWAĆ WAM WSZYSTKIM. Do zobaczenia, do usłyszenia - na serwerach CSS! :)

Maciek Kowalczyk, Makek.

P.S. Pierwotnie myślałem, żeby do takiego podsumowania akcji z mojej strony, dołączyć jakieś zdjęcie lub nawet film (jako swoiste potwierdzenie tego, że to co opisałem wydarzyło się naprawdę - gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości). Ostatecznie nie zrobiliśmy tego, bo wydawało mi się to nieodpowiednie dla tego Domu Dziecka. Nie chciałem po prostu, żeby wyglądało to na pokazówkę, lub że robimy to dla czyjegoś poklasku. Mam nadzieję, że zrozumiecie :)

• 10

#2 ecko

ecko

Head Admin

• Head Admin
  • 294 postów
  • Miasto:Mińsk Mazowiecki
90
Silver Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 34d 5h 1m 52s

Napisano 10 luty 2021 - 18:12

Fajnie opisane Makek, super robota! Ze swojej strony mogę potwierdzić, że za kwotę prawie 1280 PLN został zakupiony wspomniany sprzęt - sam płaciłem :D oby jak najdłużej służył :) Fajnie, że skonsulotwaliście co potrzeba placówce i dostarczyliście potrzebny sprzęt.

Druga połowa puli turniejowej zostanie rozdysponowana w tym lub przyszłym tygodniu.
  • 0

#3 szekelekelele

szekelekelele

Weteran

• Weteran
  • 407 postów
  • Miasto:Skierniewice/Wawa
75
Silver IV  Member Reputation
  • Czas na forum: 24d 5h 22m 14s

Napisano 10 luty 2021 - 19:52

Ja wybraną placówkę na mazowszu bliżej opiszę, gdy w sobotę dostarczymy wszystko osobiście ;)

• 0

#4 druss

druss

Założyciel Sieci FM

• Właściciel
  • 9863 postów
  • Miasto:Warszawa
577
The Global Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 388d 10h 50m 26s

Napisano 10 luty 2021 - 20:01

Świetnie opisane Makek i dziękuję, że osobiście się zaangażowaliście i na pewno było wiele emocji tym bardziej świetna robota, oby ten sprzęt im służył latami :)

• 0

MY NIE BŁAGAMY O WOLNOŚĆ, MY O NIĄ WALCZYMY ...

Kobiety jak was nie Kochać:

Na miłość nigdy nie jest za późno. Đяμss™

Nie ważne kiedy i jak umrzemy, ale ważne czy byliśmy Kochani. Đяμss™

Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe. Artur C. Clarke.

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto tego nie wie i to zrobi. Wróżba Chińska

Odnaleźć spokój, którego wszyscy szukamy, a który bywa dany tylko nielicznym z nas. cyt. z filmu Ostatni Samuraj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólne:

Zanim napiszesz do mnie Prywatną Wiadomość na forum "PW" czy "Steam" sprawdź czy na forum nie ma odpowiedniego działu, tematu, który rozwiąże Twoje wątpliwości?.

Miej świadomość, że 99% spraw możesz rozwiązać poprzez forum, bez angażowania mojej osoby Prywatnie "PW" czy "Steam" szanując swój czas.

Mój czas dla mnie jest świętością, szanuję Ludzi którzy szanują Siebie i Innych a przede wszystkim swój czas.

Administracyjne:

Drodzy Użytkownicy "brak członkostwa sieciowego", zachęcamy, do aktywnego korzystania z naszego forum, jednakże, proszę, o to żebyście nie wypowiadali się w tematach, dotyczących administracji "tj. podaniach, rekrutacjach, skargach, prośbach dotyczących ban-ów", ponieważ, są to sprawy administracyjne sieci, a wasze komentarze w tych tematach będą traktowane jako SPAM.

Dziękuję za zrozumienie i zachęcam do aktywnej pracy na naszym forum.

Jeżeli przeczytałeś ze zrozumieniem powyższą informację zawartą w sygnaturze, oznacza to, że wszedłeś na pierwszy szczebel znajomości ze mną.

Dziękuję, że poświęciłeś swój cenny czas na zapoznanie się z tymi dość ważnymi informacjami które mogą okazać się pomocne.

#5 panJulian

panJulian

Świeżak

• Frager
  • 4 postów
0
  • Czas na forum: 17h 40m 3s

Napisano 10 luty 2021 - 21:48

Od siebie dodam tylko że Makek załatwiał wszystko, od kontaktu z domem dziecka, po wybór i kupno sprzętu, ja tylko pojechałem z nim na przekazanie. Oprócz podziękowań przekazuję jeszcze całusy od pani dyrektor dla wszystkich zaangażowanych i wspierających cały turniej.

Ode mnie podziękowania oczywiście dla mojej wspaniałej drużyny: Caban, Makek, Quattro, Szeke, Zamic i Iwi za stand-in pod koniec turnieju, dla naszych przeciwników z innych drużyn za fajne mecze, komentatorów - Baki, Ecko, Matek, Kapitan i nie wiem czy ktoś tam jeszcze był, organizatorów, wspierających finansowo i przed streamami. Może w przyszłości spotkamy się na kolejnym turnieju :)
  • 0

#6 ZaMiC

ZaMiC

Świeżak

• Frager
  • 3 postów
6
  • Czas na forum: 6h 26m 28s

Napisano 15 luty 2021 - 22:17

Witam wszystkich :)

Po krótce przedstawię jak to wyglądało u nas 

Szeke i ja wybraliśmy 

https://www.domydzie...cowka,2209.html

Rodzinny dom dziecka prowadzony przez panią Urszulę wraz z mężem od niemal 20 lat na podobnych zasadach co opisał pięknie Matek .

Obecnie w domu przebywa 6 dzieciaków:

Jacek- lat 3 , 

Lila - lat 5 ,

Ola - lat 7 ,

Paula - lat 9 ,

Łukasz - lat 14 i 

Pati - lat 17

7 kotów 

3 psy 

1 królika

Naszą połówkę środków przeznaczyliśmy na zakup Karty podarunkowej za 1200zł do wydania w MediaExpert + słodycze 

Mieliśmy ten zaszczyt aby nagrodę również przekazać osobiście i porozmawiać z rodzicami jak i z dziećmi , rodzina bardzo miła , dzieciaki mega otwarte ,udało nam się spędzić trochę czasu , na pewno za mało :( , na koniec stłukły nas śnieżkami :D

Szeke jak i ja przekazaliśmy dodatkowo dla dzieciaków  ubranka i zabawki .

Co do samych ubrań musze podziękować mojej żonce , która trochę ich ogarneła. Częścią z nich Pani Ula obiecała podzielić się z innymi Domami .

Na koniec Pani Ula w raz z mężem i dzieciakami również bardzo dziękuje wszystkim za przekazane pieniążki ja i inne dary , do samego końca nie wierzyła  że jest tak akcja :D.

Mamy parę fotek . 

P.S.Szeke dopowiedz coś proszę bo moja wypowiedź jest trochę skromniejsza niż Matka :), a tym bardziej że byleś organizatorem owego spotkania :D

Załączone pliki

• 6

#7 Natka

Natka

[CS:S] Admin FFA/DD2

• Admin CS:S
  • 762 postów
77
  • Czas na forum: 19d 4h 54m 16s

Napisano 16 luty 2021 - 04:43

Szeke cudowne foto.
  • 2

#8 druss

druss

Założyciel Sieci FM

• Właściciel
  • 9863 postów
577
The Global Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 388d 10h 50m 26s

Napisano 16 luty 2021 - 08:03

Piękne zorganizowane i dodatkowo jeszcze ubrania i zabawki! szczytny cel i uśmiech dzieciaków najcenniejszy podarunek :)

• 0

MY NIE BŁAGAMY O WOLNOŚĆ, MY O NIĄ WALCZYMY ...

Kobiety jak was nie Kochać:

Na miłość nigdy nie jest za późno. Đяμss™

Nie ważne kiedy i jak umrzemy, ale ważne czy byliśmy Kochani. Đяμss™

Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe. Artur C. Clarke.

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto tego nie wie i to zrobi. Wróżba Chińska

Odnaleźć spokój, którego wszyscy szukamy, a który bywa dany tylko nielicznym z nas. cyt. z filmu Ostatni Samuraj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólne:

Zanim napiszesz do mnie Prywatną Wiadomość na forum "PW" czy "Steam" sprawdź czy na forum nie ma odpowiedniego działu, tematu, który rozwiąże Twoje wątpliwości?.

Miej świadomość, że 99% spraw możesz rozwiązać poprzez forum, bez angażowania mojej osoby Prywatnie "PW" czy "Steam" szanując swój czas.

Mój czas dla mnie jest świętością, szanuję Ludzi którzy szanują Siebie i Innych a przede wszystkim swój czas.

Administracyjne:

Drodzy Użytkownicy "brak członkostwa sieciowego", zachęcamy, do aktywnego korzystania z naszego forum, jednakże, proszę, o to żebyście nie wypowiadali się w tematach, dotyczących administracji "tj. podaniach, rekrutacjach, skargach, prośbach dotyczących ban-ów", ponieważ, są to sprawy administracyjne sieci, a wasze komentarze w tych tematach będą traktowane jako SPAM.

Dziękuję za zrozumienie i zachęcam do aktywnej pracy na naszym forum.

Jeżeli przeczytałeś ze zrozumieniem powyższą informację zawartą w sygnaturze, oznacza to, że wszedłeś na pierwszy szczebel znajomości ze mną.

Dziękuję, że poświęciłeś swój cenny czas na zapoznanie się z tymi dość ważnymi informacjami które mogą okazać się pomocne.

#9 szekelekelele

szekelekelele

Weteran

• Weteran
  • 407 postów
  • Miasto:Skierniewice/Wawa
75
  • Czas na forum: 24d 5h 22m 14s

Napisano 16 luty 2021 - 12:04

Co ja mogę dodać.
Po tym jak się skontaktowałem z Panią Ulą pierwszy raz, była bardzo ucieszona z faktu, że ktoś chce ich wspomóc. Wyjaśniłem w jakim turnieju i na jakich zasadach odbywał się turniej. Byłem cały czas w kontakcie z Panią Ulą przez facebook'a i przez telefon, więc była informowana na bieżąco o wszystkim, również podesłałem link do działu na forum gdzie opisany jest cały turniej. Po namyślę, Pani Ula wraz z mężem stwierdzili, że najbardziej przyda im się karta podarunkowa do sklepu MediaExpert. Na bieżącą chwile nie potrzebowali czegoś szczególnego a taką kartę mogą zrealizować w ciągu 3 lat, gdy jakiemuś dziecku np. zepsuję się telefon albo przyjdzie pora na wymianę jakiegoś sprzętu elektronicznego. Dodatkowo postanowiliśmy zebrać jakieś ubranka dla dzieciaków za zgodą P. Uli, tak jak Zamic również napisał. Ta placówka posiada dom na hektarowej działce w lesie, dzieciaki mają gdzie biegać i się bawić. Na podwórku mają szereg atrakcji - huśtawki, zjeżdżalnia, basen, rozwieszoną siatkę do badmintona/siatkówki. Na pewno się tam nie nudzą bo tak jak wspomniał Zamic "parę" zwierzaków też posiadają. Posiedzieliśmy tam chyba ponad 2 godziny i koniec naszej wizyty zakończyliśmy bitwą na śnieżki z dzieciakami. 
Mam nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni taki turniej :) Uśmiech i zadowolenie dzieciaków bezcenne. 

• 7

#10 george82

george82

Świeżak

• Frager
  • 8 postów
4
  • Czas na forum: 6h 23m 59s

Napisano 16 luty 2021 - 21:04

Brawo panowie, aż się łezka w oku zakręciła
  • 0

#11 Taribo

Taribo

[CS:S] Admin FFA/DD2

• Admin CS:S
  • 53 postów
3
  • Czas na forum: 4d 6h 52m 15s

Napisano 17 luty 2021 - 01:40

Brawo chłopaki, a jak ktoś zapyta czemu, to odpowiem bo fajnie jest pomagać.

• 0
The One who slayed them all.

#12 Siara S

Siara S

Weteran

• Weteran
  • 129 postów
20
Silver II  Member Reputation
  • Czas na forum: 22d 10h 55m 9s

Napisano 19 luty 2021 - 10:25

Panowie super akcja!!!

Bardzo się cieszę i dla takich chwil warto żyć i grać :) Gratulacje !!!

• 0

#13 ecko

ecko

Head Admin

• Head Admin
  • 294 postów
  • Miasto:Mińsk Mazowiecki
90
Silver Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 34d 5h 1m 52s

Napisano 19 luty 2021 - 18:02

Mam nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni taki turniej :) Uśmiech i zadowolenie dzieciaków bezcenne.

Po przeczytaniu tych relacji mogę zapewnić, że nie :) mam nadzieję, że takie turnieje staną się u nas coroczną tradycją i każdy kolejny będzie lepszy pod kątem organizacyjnym jak i finansowym.
Nie spodziewałem się, że można zrobić coś dobrego grając w CSa :D
  • 1

#14 PAWEL_NH

PAWEL_NH

Użytkownik

• Frager
  • 19 postów
  • Miasto:Kraków
2
  • Czas na forum: 8h 34m 7s

Napisano 21 luty 2021 - 18:31

zbliża się Wielkanoc :) zajączki też noszą prezenty i mogą coś zebrać na szczytny cel :) 

Po przeczytaniu tych relacji mogę zapewnić, że nie :) mam nadzieję, że takie turnieje staną się u nas coroczną tradycją i każdy kolejny będzie lepszy pod kątem organizacyjnym jak i finansowym.
Nie spodziewałem się, że można zrobić coś dobrego grając w CSa :D

• 0