Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teambalance na tym serwerze to żart


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tyczka

Tyczka

    Weteran

  • Weteran
  • 385 postów
103
Silver Elite Master  Member Reputation
  • Czas na forum: 25d 10h 53m 2s

Napisano 30 grudzień 2020 - 18:21

Pomysł z KDR nie jest zły. Jedna serwerownia używa tego pluginu (nasz "sąsiad").
Jest on o tyle dobry że po rozgrzewce miesza teamy według KDR.
Załóżmy jest nowa mapa i czekasz na spekcie by zobaczyć jak teamy się układają, po czym jeszcze w rozgrzewce dołączasz do mocniejszego. Nic Ci to nie da. Bo po rozgrzewce TB przemiesza większość.

Grając dalej czasami na czacie wyświetla się Team Balans w postaci wyniku np TT60:CT55. Jak następna rudna będzie należeć do TT to wtedy będzie np TT80:CT50. Po dwóch, trzech rundach TB przerzuca maks dwóch graczy pomiędzy TT a CT.
  • 1

#22 Fragmaster

Fragmaster

    Progamer

  • Weteran
  • 1241 postów
176
Gold Nova III  Member Reputation
  • Czas na forum: 63d 4h 16m 29s

Napisano 30 grudzień 2020 - 21:17

Jak się dobrze gra to nikomu TB nie będzie robił problemu. Mnie rzuca jak burą su... i nie narzekam. Nawet lepiej jak mogę pomóc słabszym lub tym, którzy nagle przegrywają kilka rund pod rząd ;) Myślę, że lepszego TB nie ma i nie będzie.  Druss opisał czemu. Wychodzenie z gry czy na specta niestety tu odgrywa największy problem :( Pamiętam też mnie to kiedyś wkurzało ( 10 lat temu :D ), ale idzie się przyzwyczaić :). Pozdrawiam :)


  • 0

Czasem spotykasz na swojej drodze osobę,której nie należy wkurwiać to Ja.cyt. z filmu gran Torino
 

Każdy chce mieć prawo,obowiązku nikt.
 

Najlepszy z ludzi jest ten,kto dobrze widzi swoje błedy

 

370852_101.png


#23 kropla

kropla

    Weteran

  • Weteran
  • 200 postów
124
Gold Nova I  Member Reputation
  • Czas na forum: 11d 5h 43m 28s

Napisano 31 grudzień 2020 - 12:33

Rundę później n1 przeszedł do CT. Teambalance dąży do tego żeby wynik meczu był w miarę wyrównany, ale przy tylu graczach wątpię, że jest większe grono graczy, którym zależy na tym, aby jego drużyna wygrała całą mapę. Mi też na tym nie zależy, bo cały czas rzuca, więc nie mam "swojej" drużyny. Na początku mapy teambalance jest jeszcze ok, ale pod koniec jest to już mało grywalne dla jednej ekipy. Regularnie grywam na tym serwerze od Marca i mam wrażenie, że jeszcze jakiś czas temu tak to nie działało. Ktoś wprowadzał jakieś zmiany, bo były potem jakieś akcje w stylu, że nie dało się zmienić drużyny, albo jak wybierałeś CT przed wejściem do gry to wrzucało Cię do TT i na odwrót. Co do teambalance KDR to pomysł całkiem dobry.

Załączone pliki


  • 1

#24 obrus

obrus

    ProGamer

  • Frager
  • 34 postów
2
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 20h 56m 54s

Napisano 01 styczeń 2021 - 13:57

Tak jak mówisz, na FFA nikogo prawie nie obchodzi wynik meczu, rozgrywka ma być przyjemna i wyrównana. Punkty za wygrywanie rund tego nie odzwierciedlają. 

 

Proponuję, by teambalance reagował tylko, gdy występują spore dysproporcje zgonów między drużynami w paru ostatnich rundach. A punkty za wygrywanie rund całkowicie zignorujmy.


  • 0
Be water, my friend.

#25 Taribo

Taribo

    Weteran

  • Frager
  • 96 postów
21
Silver II  Member Reputation
  • Czas na forum: 10d 13h 37m 44s

Napisano 05 styczeń 2021 - 20:56

Dobrze zauważył tu kropla, kiedyś grało się o wynik drużyny, teraz ciężko powiedzieć o co się gra, bo z żadnym teamem nie jesteś związany przez to przerzucanie.

 

Żeby nie było próbowałem ratować sytuację przechodząc do TT, team balance od razu zawrócił mnie do poprzedniego teamu...

Załączone pliki

  • Załączony plik  tb2.jpg   114,31 KB   0 Ilość pobrań

  • 1

Caught somewhere in time.


#26 MEZIL

MEZIL

    ProGamer

  • Frager
  • 49 postów
  • Miasto:Warszawa-Żyrardów
16
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 8d 14h 41m 16s

Napisano 06 styczeń 2021 - 13:09

Dobrze zauważył tu kropla, kiedyś grało się o wynik drużyny teraz, ciężko powiedzieć o co się gra, bo z żadnym teamem nie jesteś związany przez to przerzucanie.

 

Żeby nie było próbowałem ratować sytuację przechodząc do TT, team balance od razu zawrócił mnie do poprzedniego teamu...


Nawet nie biorąc pod uwage "team balancu", w gre mogą wchodzić takie czynniki jak dochodzenie spectów w trakcie, wychodzenie na specta graczy, afki, gracze z pingiem, albo obcokrajowcy co niekoniecznie rozumieją sie z resztą team mejtów. W związku z tym, nie można obarczać tak winą, biednego balansika, który robi co może. 
Nawet jeżeli się jest przerzucanym, to z reguły kilku stałych graczy trzyma sie razem i to wlasnie z ta garstką najlepiej szukac zrozumienia :D  
Zawsze pojawia sie problem w druzynie, gdy przez roszady wiekszosc biega bez ładu, w takich momentach jedynym lekarstwem jest poswiecenie sie dla dobra ogólu i demonstracja heroicznego raszu, w którym zapewne zginiemy ale dzieki temu zawsze jest 1-5 graczy, ktorych nasza bohaterska akcja zainspiruje  B)


  • 0

#27 Siara S

Siara S

    Weteran

  • Weteran
  • 173 postów
  • Miasto:Warszawa
42
Silver III  Member Reputation
  • Czas na forum: 26d 18h 2m 13s

Napisano 06 styczeń 2021 - 17:00

Fraguś, przecież to takim jak Ty i ja trzeba pomagać dlatego nie ściemniaj, że Cię przenosi :D a tak powaznie to teambalance jest zbyt dokładny moim zdaniem i za bardzo zmierza do remisu. Dodatkowo brak możliwości wyboru teamu na początku meczu jest denerwujący.
  • 0

#28 Fragmaster

Fragmaster

    Progamer

  • Weteran
  • 1241 postów
176
Gold Nova III  Member Reputation
  • Czas na forum: 63d 4h 16m 29s

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:25

Przenosi, ale mi to jakoś nie przeszkadza :) Jak piałem to tylko gra, a nie turniej na pieniądze :) Rozumiem też, że gra ma sprawiać przyjemność dlatego nie każdemu się dogodzi w tym temacie ;)


  • 0

Czasem spotykasz na swojej drodze osobę,której nie należy wkurwiać to Ja.cyt. z filmu gran Torino
 

Każdy chce mieć prawo,obowiązku nikt.
 

Najlepszy z ludzi jest ten,kto dobrze widzi swoje błedy

 

370852_101.png


#29 Papciu

Papciu

    ProGamer

  • Frager
  • 66 postów
-15
Spamer
  • Czas na forum: 5d 3h 50m 16s

Napisano 10 styczeń 2021 - 23:10

warto moze tez wspomniec ze afk nie wrzuca na spect


  • 0

378195_101.png


#30 sp 柱

sp 柱

    ProGamer

  • Frager
  • 53 postów
  • Miasto:Wrocław
6
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 4d 12h 28m 43s

Napisano 11 styczeń 2021 - 09:55

Jedynym sposobem na teambalance jest nauczyć się kasować leszczy zarówno po stronie tt jak i ct hehe  B)


  • 0

187460_1002.png


#31 zbój pedro

zbój pedro

    ProGamer

  • Frager
  • 87 postów
  • Miasto:Lublin / Warszawa
68
Silver IV  Member Reputation
  • Czas na forum: 14d 23h 24m 20s

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:12

Wczoraj na contrze była sytuacja, że moja drużyna wygrywała 6:1. W następnych rundach pavulon i sp byli najlepszymi graczami w drużynie przegrywającej, a ja i footloose w wygrywającej. Przegraliśmy 3 rundy z rzędu i przy stanie 6:4, footloose'a, który otwierał u nas aktualnie przegrywających, przeniosło do wygrywających. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało, bo nie dbam raczej o team balance, ale no w sumie zdziwiłem się takim obrotem spraw. xD Wydawało mi się, że graczy przenosi, tak aby w danym momencie gra była jak najrówniejsza, ale rzeczywiście teambalance czasem za bardzo sugeruje się wynikiem w rundach także teraz jestem w stanie zrozumieć te poprzednie posty z zażaleniami. Ale tak jak mówię, mi to jakoś bardzo nie przeszkadza.


  • 0

Nie jestem zupą pomidorową żeby mnie każdy lubił.

 

v1.png 49239.png?1599812393


#32 szekelekelele

szekelekelele

    Weteran

  • Weteran
  • 492 postów
  • Miasto:Skierniewice/Wawa
169
Gold Nova III  Member Reputation
  • Czas na forum: 31d 53m 20s

Napisano 11 styczeń 2021 - 16:28

na contrze, to ja grałem jako footloose - żeby nie było niedomówień :D


  • 0

#33 kolader

kolader

    Świeżak

  • Frager
  • 5 postów
4
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 1d 14m 17s

Napisano 13 styczeń 2021 - 20:34

Jak można mówić o czymś czego nie ma? Bo to co jest zainstalowane to nie jest team balance. TB powinien dążyć do tego żeby drużyny były wyrównane a to coś co jest na tym serwerze dąży tylko do tego żeby wyniki rund były jak najbardziej bliskie remisu. Jaki sens ma to coś nie mam pojęcia ale w mojej ocenie jest nieskuteczne. Często jest tak że na starcie mapy jedna drużyna jest zdecydowanie mocniejsza od tej drugiej i przerzucenie 1 wiodącego gracza w większości przypadków niewiele zmienia. Często jestem świadkiem że przy wynikach różnicy 7/8 rund zaczyna przerzucać tych najlepszych do tego słabszego teamu i po jakimś czasie ci najlepsi są znów w tej "słabszej" drużynie, by podgonić wynik a drużyna przeciwna jest słaba (ale ma więcej wygranych rund). Wielokrotnie byłem częścią czy to drużyny mocniejszej czy słabszej (zależnie od formy dnia) i ta słabsza drużyna składa się z kilku spoko graczy a pozostałe osoby to takie, które wbiegną w jedno miejsce i dalej się nie ruszą a co gorsza blokują przejście dla tych pozostałych. Chcąc samemu przenieść się do tej słabszej drużyny kilka razy zostałem kicknięty, bo nie można było zmienić drużyny (tu raczej kojarzę moje początki gry na serwerze, może zostało to zmienione). Zdarzają się też mapki wyrównane teamowo ale to bardziej kwestia decyzji gracza, który na starcie przychodzi do słabszej drużyny i da się podgonić wynik ale w mojej ocenie ten skrypt nie ma na to wpływu. 


  • 3

#34 Taribo

Taribo

    Weteran

  • Frager
  • 96 postów
21
Silver II  Member Reputation
  • Czas na forum: 10d 13h 37m 44s

Napisano 03 marzec 2021 - 23:17

Pytacie czemu ludzie wychodzą, a nie wiem...

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  lol1.jpg   164,11 KB   1 Ilość pobrań

  • 1

Caught somewhere in time.


#35 Kabi

Kabi

    Weteran

  • Weteran
  • 415 postów
  • Miasto:Wrocław/London
69
Silver IV  Member Reputation
  • Czas na forum: 13d 15h 51m 4s

Napisano 04 marzec 2021 - 08:59

a na oko drużyny wyrównane.
wizzard i wariat odpaly :)
  • 0
Dołączona grafika

#36 kropla

kropla

    Weteran

  • Weteran
  • 200 postów
124
Gold Nova I  Member Reputation
  • Czas na forum: 11d 5h 43m 28s

Napisano 04 marzec 2021 - 18:37

Teambalance na tym serwerze nie istnieje i myślę, że raczej nikt nie ma wątpliwości. Widać to też po komentarzach doświadczonych graczy, wiec cos jest na rzeczy.


  • 0

#37 Kabi

Kabi

    Weteran

  • Weteran
  • 415 postów
  • Miasto:Wrocław/London
69
Silver IV  Member Reputation
  • Czas na forum: 13d 15h 51m 4s

Napisano 04 marzec 2021 - 19:14

niestety wszystkim nie da sie dogodzić. jedni narzekają ze nie ma teambalance a drudzy ze ich rzuca po drużynach co 3 rundy.
  • 0
Dołączona grafika

#38 Taribo

Taribo

    Weteran

  • Frager
  • 96 postów
21
Silver II  Member Reputation
  • Czas na forum: 10d 13h 37m 44s

Napisano 11 marzec 2021 - 21:01

Jak widać wszystkim się nie da dogodzić, bo narzekają na TB ludzie z DD2 gdzie gra się 30 rund.

 

Szkoda tylko że nikt tego nie słyszy.


  • 0

Caught somewhere in time.