Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwa pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 GregoR1

GregoR1

    Świeżak

  • Frager
  • 4 postów
0
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 5h 8m 8s

Napisano 15 grudzień 2016 - 19:29

Witam, chciałem się tylko zapytać o 2 rzeczy:

 

1. Co się stało z propozycją wprowadzenia ujemnych punktów za śmierć w rankingu graczy? Ten pomysł pojawił się tutaj około pół roku temu. Bez niego, tak jak ówczesny autor napisał, istnienie rankingu nie ma sensu.

2. Czy istnieje możliwość wywalenia zbędnych wtyczek serwerowych, tj. anty team flash (btw wtyczka ta burzy fundamenty gry), quake, muzyka pod koniec rundy? (byłbym również za usunięciem rękawic, ale jest to przywilej vipowski więc raczej wolicie żeby został) Przez te "bajery" przy większej ilości osób na serwie var tak skacze że się nie da grać przez lagi.

 

A i na serwerze ciągle jest jakiś błąd z modelami noży bodajże, to również może wpływać na zwiększone lagi podczas gry.


  • 0

#2 fm!

fm!

    Założyciel

  • Właściciel
  • 2267 postów
  • Miasto:Kabul
352
The Global Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 68d 12h 52m 25s

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:10

1. Jeśli chodzi o ranking, to ustawienia są takie, że za samobójstwo oraz za normalną śmierć ofiara dostaje ujemne punkty w rankingu.

2. Jeśli chodzi o konfigurację serwera, to nie przewiduje żadnych zmian. Wiesz, to jest serwer FFA nie TeamPlay, stąd rzeczą normalną jest sporo dodatkowych wtyczek. Co do lagów to niestety serwer jest na hostingu współdzielonym dlatego w godzinach szczytu przy pełnym serwerze var będzie skakał. Dodatkowo na serwerze jest TR128 nie TR64, dlatego utrzymanie parametrów jak wcześniej wspomniałem na hostingu współdzielonym przy takiej ilości graczy jest nierealne. Ja w najbliższym czasie postaram się zoptymalizować niektóre wtyczki, co powinno lekko poprawić jakość gry.

Co do błędu z modelami noży, to jakbyś mógł dokładnie opisać w czym jest problem najlepiej ze screenami, to bym mógł sprawdzić i ewentualnie poprawić.


  • 0
"Praw­da jest dziw­niej­sza od fik­cji, a to dla­tego, że fik­cja mu­si być prawdopodobna." - Mark Twain

#3 GregoR1

GregoR1

    Świeżak

  • Frager
  • 4 postów
0
Silver I  Member Reputation
  • Czas na forum: 5h 8m 8s

Napisano 16 grudzień 2016 - 15:52

http://imgur.com/a/ZAzHR

 

cały czas pojawiają się takie błędy w konsoli, nie wiem czy jest to błąd serwera czy mojego klienta gry

 

a te punkty ujemne to są chyba w jakiejś marginalnej ilości, bo np. w topce graczy jeden ma kd 0.9

wg mnie powinny być stale liczby, coś w stylu zabojstwo/smierc +5/-5, runda wygrana/przegrana +2/-2, za planta i defa po +2 itp


  • 0

#4 fm!

fm!

    Założyciel

  • Właściciel
  • 2267 postów
  • Miasto:Kabul
352
The Global Elite  Member Reputation
  • Czas na forum: 68d 12h 52m 25s

Napisano 16 grudzień 2016 - 18:23

Jeśli chodzi o statystyki, to jak zapewne wiesz korzystamy ze statystyk Gameme. Panel gameme jaki dostajemy do dyspozycji niestety przewiduje tylko kilka opcji wyboru. Obecnie ofiara dostaje tyle punktów ujemnych ile zabójca dodatnich (jest to najsurowsza opcja z dostępnych) tak jak napisałeś: zabojstwo/smierc do +5/-5. Co do tych ustawień: runda wygrana/przegrana, za planta i defa itp - również są dodatkowe punkty przewidziane przez gameme.

Co do błędów konsoli to zaczęły się pojawiać po ostatnim dużym update od Valve.

W jakimś temacie już o tym pisałem.

Weź wpisz w konsoli te 2 polecenia to będziesz miał czystą konsolę:

con_filter_enable 1

con_filter_text_out "models/weapons/"


  • 0
"Praw­da jest dziw­niej­sza od fik­cji, a to dla­tego, że fik­cja mu­si być prawdopodobna." - Mark Twain